"Фелісія" — вчись із задоволенням!

  Найчастіші запитання

Абітурієнти, які хочуть навчатися закордоном, часто задають ряд типових питань щодо різних аспектів навчального процесу та проживання у Польщі. Основні з них:

Яка вартість навчання?

В середньому навчання коштує 1000 – 1500 євро на рік. Ціна коливається у зв’язку з обраною спеціальністю. Так, найдорощими напрямками рахується архітектура, логістика та управління бізнесом (2000 – 3000 євро на рік). Загальна ж вартість навчання буде залежати від тривалості освітнього процесу. При цьому, навчатися у державних ВИШах зазвичай дорожче: за один рік доведеться викласти від 2000 євро.

У чому суть навчального процесу?

Навчальний рік складається з двох семестрів: осінньо-зимового та весняно-літнього. Вони розпочинаються, відповідно, з 1 жовтня та 1 березня.

Тривалість навчання може відрізнятися. Наприклад, здобуття ступеня бакалавра триває три-чотири роки в залежності від спеціальності (гуманітарні і економічні напрямки – 3 роки, технічні – 4 роки), а магістра – лише півтора-два роки.

Стаціонарне навчання проводиться з понеділка по п’ятницю, але може бути й менше днів. Режим занять зазвичай наступний: з 8:00 до 17:00.

Якщо говорити про заочну форму, то заняття можуть проводитися двічі на місяць з п’ятниці по неділю, а саме: п’ятниця – 17:00 – 20:00, субота та недыля – 8:00 – 20:00. Це зручний режим для тих, хто працює.

Яка мова викладання?

В основному навчання відбувається на офіційній державній мові, польській. Тому для вступу необхідно освоїти цю мову та отримати сертифікат, який підтверджує ваші знання на рівні Б1. Проте ряд ВИШів пропонує й навчання на англійській мові з орыэнтацыэю на іноземних студентів.

На який диплом можна розраховувати по завершенні навчання?

Закінчивши будь-який польський ВИШ, ви отримаєте європейський диплом. Такий документ дасть вам право працювати майже у всіх країнах світу, включаючи й Україну. Диплом, отриманий у Польщі, не потрібно нострифікувати у нашій країні, що обумовлено угодою про спільне визнання дипломів між Україною та Польщею.

Скільки приблизно коштує проживання та харчування студента у Польщі?

Жити студент може або у кімнаті гуртожитку, або у орендованій квартирі (кімнаті). Від цього залежить і вартість проживання, коливаючись від 100 до 200 євро за місяць.

Інші витрати, включаючи харчування, громадський транспорт і так далі, становлять приблизно 150 євро на місяць.

Чи можна розраховувати на стипендію?

Кожен ВИШ має відповідну кількість (від 3 до 25) стипендіальних програм, які розраховані на іноземців, у тому числі й українських студентів.

Більш детально про участь у них можна прочитати на офіційних сайтах самих університетів.

Які необхідні умови вступу?

З документів вам знадобиться медична довідка та атестат після закінчення 11 класів школи (про повну середню освіту) або диплом бакалавра. У першому випадку – для навчання на бакалавраті, у другому – для магістратури.

Окрім того, майже всі вищі навчальні заклади просять на представленому документі апостиль. Це такий штамп, який надає будь-якому офіційному документу міжнародності. Згідно Гаазької конвенції, учасником якої є й Україна, документ з апостилем не вимагає нотаріального завірення у інших країнах. Ставиться апостиль у Міністерстві освіти і науки України. У даному випадку він підтверджує достовірність поданого документу про освіту.

Варто знати: документи, які подаються, мають обов’язково бути перекладені польською мовою. При цьому потрібен якісний переклад, зроблений у Польщі в присяжних перекладачів, що є у списку Польського Міністерства, або завірений та засвідчений нотаріально у консульстві.

Чи потрібна віза для навчання у Польщі?

Іноземцям для навчання у польському ВИШі обов’язково потрібна спеціально студентська віза, яка видається на рік. Її можна відкрити у Візовому центрі у вашому місті або безпосередньо у Консульстві Польщі. Оформляється вона у загальному режимі і при наявності студентського квитка повністю безкоштовно.

Під час навчання чи після завершення польського ВНЗ, знайшовши роботу, ви зможете отримати карту тимчасового побиту. Дається вона також на один рік. Володарі такого документу мають право перетинати кордони країн ЄС, а також жити та працювати у Польщі протягом строку дії карти, який по завершенні можна продовжити.

Чи обов’язково оформляти медичне страхування?

Страхування потрібне у будь-якому випадку, так як без нього вам не відкриють візу. Оформляється воно в українській страховій компанії, яка має акредитацію у Польщі. Тип страховки: від нещасних випадків. У разі чого, вона покриє усі витрати на лікування у Польщі.

Крім того, хороший варіант – оформити державне медичне страхування в Narodowy Fundusz Zdrowia.

Чи можна змінити навчання після вступу?

При подачі документів студент вибирає напрямок, на якому вирішив вчитися. Групи на спеціальності формуються пізніше, після першого семестру або першого року навчання.

Протягом першого семестру студент може без шкоди  змінити напрямок навчання, і навіть факультет, а протягом першого року навчання – спеціальність.

Чим відрізняється навчальний процес у Польщі та в Україні?

Система вищої освіти в Польщі, як і в інших європейських країнах побудована так, що заняття в аудиторії – це тільки частина навчального процесу. Інші його частини – самостійна робота, проведення індивідуальних і групових досліджень, написання проектів, проходження стажувань, участь у конференціях. Занять в аудиторії значно менше, ніж у ВНЗ України, і тиску з боку викладачів студенти не відчувають. Європейська система освіти побудована на активності та необхідності усвідомлювати особисту вигоду і відповідальність, до чого українські студенти часто бувають не готові. Однак, подолання пасивності дасть безцінний життєвий досвід, який обов’язково стане в нагоді для досягнення кар’єрних успіхів.

Приватні та державні ВИШі у Польщі – які кращі?

Система освіти Польщі побудована таким чином, що дозволяє існувати як державним, так і приватним навчальним закладам, але на різних правових та економічних основах.

Державний навчальний заклад фінансується з бюджету Польщі. Для громадян Польщі навчання в ньому безкоштовне, але у кожного навчального закладу існує рівень вимог до середнього балу атестата. Якщо в польський державний ВНЗ поступає іноземець, то за польськими законами, оплата за навчання не може бути нижче, ніж 2000 євро на рік. Імениті вузи, наприклад Ягелонський Університет, можуть підвищити оплату від 4000 до 8000 євро за рік навчання.

Приватні вузи Польщі покладаються на свій внутрішній бюджет і встановлюють оплату за навчання, виходячи з витрат на організацію навчального процесу, а прибуток спрямовують на розвиток власної інфраструктури.

Навчання у приватних ВИШах платне для всіх студентів, незалежно від їх громадянства і становить 1000-1500 євро на рік, крім більш дорогих спеціальностей, таких як архітектура, право, бізнес-освіта, та англомовних програм. Оскільки у кожного поляка є право на безкоштовну освіту в державному ВИШі, приватні заклади, з метою залучення студентів на платну форму навчання, докладають всі можливі зусилля щодо забезпечення свого навчального закладу найкращим викладацьким складом, інфраструктурою, міжнародними стажуваннями та програмами обміну.Записатися на консультацію

Вибрати

   Останні новини    Всі новини

Увага! Конкурс!

Друзі! Хочемо  поділитися з Вами цікавою новиною! Ми відправляємося  у мандрівку до Китаю, щоб на власні очі побачити, як навчаються...

Семінари із Рустамом Масаідовим у Полтаві та Горішніх Плавнях відбулися!

На зустрічі канадського представника завітало багато старшокласників. Рустам  Масаідов розповідав про їхній ВИШ, про те, як побудована ОСВІТА У КАНАДІ,...

До зустрічі із представником Міжнародного коледжу LaSalle – ОДИН ДEНЬ!

Міжнародний освітній центр "Фелісія" спільно з Полтавською Малою академією наук, а також за підтримки міського управління освіти представляє зустріч із...

Зустріч із представником Міжнародного коледжу LaSalle (Канада)

Ви мрієте про кар’ру дизайнера, телеведучої чи моделі?! Тоді ця інформація саме для вас! НЕ ПРОПУСТІТЬ! Мега-крута подія для Полтави!...

Як воно – навчатися у Китаї? Цікаві факти про освіту в Піднебесній

Китай впевнено продовжує закріплювати за собою статус нової наддержави. Неабияка зацікавленість до цієї країни у світі викликана надзвичайно високими темпами...

10 цікавих фактів про навчання у Польщі

Ми підготували для Вас 10 цікавих фактів про навчання у Польщі. Університети Польщі проводять на рік ДВІ вступні кампанії прийому...
Залишiть свій номер телефону та наш фахівець вам передзвонить!