"Фелісія" — вчись із задоволенням!

  Міфи про навчання за кордоном

Для багатьох людей навчання й вивчення іноземної мови за кордоном – до цього часу залишаються тільки словами. І це незважаючи на те, що ця тема дуже активно й багатогранно обговорюється в газетах, на телебаченні, в Інтернеті. Але вона дотепер так і є чужою для багатьох жителів нашої країни. А коли для батьків постає питання – куди відправиться на навчання їх дитина, то багато хто відразу відкидають варіант навчання за кордоном ще на етапі простих міркувань. Більшість ще до цієї пори мислять стереотипами. Здавалося ж, скільки матеріалів сказано й написано по цій темі, але забобони все-таки живуть у свідомості наших людей. Потрібно від них позбуватися, адже у нас така кількість задоволених абітурієнтів, щасливих батьків, що радіють за успіхи своїх дітей, за кордоном.

1

Міф 1

Вчиться за кордоном, може тільки багатий…

Це є найвідомішою й розповсюдженою оманою серед усіх батьків майбутніх студентів. Воно правдиво буде, тільки якщо вступати в Оксфорд, Кембридж чи Гарвард і будь-який інший відомий вуз на увесь світ, який має вікові традиції викладання.Однак, якщо Ви націлені на навчання отримання європейського диплома, то сума з великою кількістю нулів не буде Вам потрібна. Давайте подивимось на країни , до яких щороку їде найбільша кількість абітурієнтів:

  • Польща впевнено входить у трійку лідерів серед країн ЄС по затребуваності їхніх освітніх послуг українцями. Причини – близькість територіальна, мовна, ментальна, фінансова доступність (включаючи проїзд, харчування, проживання та навчання). Крім того, успішні українські студенти можуть розраховувати на стипендії, персональні знижки тощо. Польща є для українців свого роду коридором до ЄС.Навчання в Польщі коштує від 1000 євро за навчальний рік. А якщо у вас є Карта Поляка , то навчання для Вас може бути взагалі безкоштовними. Як уже зазначалося, є деякі вузи, які повертають оплату учням , у вигляді стипендії.
  • Німеччина. Плата за навчання не перевищує 1 500 євро за семестр. Але в Німеччині є певні правила: кожен ВУЗ отримує , так би мовити, держзамовлення (на рівні “бакалавр”) , і не вчить студентів більше ніж того потребує держава. І студент, який вчився за сприяння держави чи якогось підприємства, повинен обов’язково відпрацювати певну кількість часу.
  • Чехія. У державних вузах Чехії іноземці можуть навчатись безкоштовно , АЛЕ без жодних варіантів, абітурієнт маєДОСКОНАЛО володіти чеською мовою, і ВСПУПНІ ІСПИТИ також потрібно здавати чеською ( тобто крім підтвердження рівня володіння мовою потрібно чеською мовою здавати екзамени з профільних предметів). Якщо згадувати приватні вузи, то також вимагається високий рівень знання чеської мови, або необхідно пройти так званий “нульовий” курс.

 

А тепер порівняєте і виберіть , який варіант є кращим для Вас.

Міф 2

За кордоном не визнають наші шкільні атестати, тому вступати за кордон не можна

2

Велика кількість батьків помилково вважають, що для навчання за кордоном у з вузі, потрібно там закінчити школу. Це зовсім не так. Вступників учнів з атестатами із СНД завжди готові брати на навчання, для прикладу, вузи із Чехії й Польщі. Але памятаємо , що якщо до чеського ВУЗу потрібно здавати і знання мови і профільні іспити ( чеською також), то вступаючи до польського ВУЗу Вам потрібно лише добре володіти польською мовою. І знову ж таки не забуваємо про кінцевий результат: якісна європейського освіта та диплом, визнаний світовою спільнотою, – це ж просто мрія будь-якого роботодавця.

Міф 3

Перед вступом у ВУЗ – треба опанувати в досконалості іноземну мову

3

Звичайно, мову вивчити доведеться в будь-якому випадку – по-іншому знання одержати не вийде, та й просто розмовляти на теми побуту дуже важко. Вивчати іноземну мову в мовному середовищі – дуже приємне заняття, особливо, якщо Ви оволоділи певним рівнем, тоді Вам буде значно легше. Вимоги до володіння мови залежать від ВУЗу, адже кожен ВУЗ потребує різний рівень знань (хоча в більшості випадках – це знання мови на рівні В1 чи В2).

Хоча, останнім часом, більшість українців вважають польську мову дуже легкою, зрозумілою. Тож, знедавна зявився новий міф щодо термінів вивчити мову на належному рівні: польську мову рівня В1-В2 можна вивчити за 3 місяці. Насправді, при інтенсивному вивченню мови (близько 4-5 разів на тиждень по 2 години) та додатковому самостійному навчанні на рівень А1 необхідно від 80 до 120 годин, а при звичайному темпі (3 рази на тиждень по 1,5 години) від 120 до 150 годин. А тепер додайте витрачений час на інші рівні: А2, В1, В2… та особистісні здібності до вивчення мов, особливості памяті, рівня сприйняття та засвоєння матеріалу. От вам і арифметика!!

Міф 4

До наших студентів там дуже погано ставляться

4

Це лише забобон і він не має під собою ніякої причини. Зараз багатонаціональний колектив, що навчається у європейських ВНЗ є звичайним явищем. І ставлення відрізняється не за національністю, а особистісними якостями людини, як і у нас в Україні.

До студентів з інших країн відношення дуже толерантне, їм усіляко допомагають влаштуватися. А викладачі озиваються про наших студентів, як про працьовитих, відповідальних і допитливих людей. Тому наші студенти досягають надзвичайно хороших результатів, все частіше саме наших студентів відправляють на стажування до інших країн, і саме нашим студентам пропонують подальшу співпрацю.

Міф 5

Вчитися й працювати за кордоном – неможливо

Якщо чогось сильно захотіти, то все можливо. Багато, хто , з наших студентів, що навчаються в Польщі працюють у вільний час, хто, де знайде. Є й такі, що працюють навіть у своєму вузі– на кафедрах. Інші працюють перекладачами або репетиторами. Але не забувайте, про мету своєї поїздки, адже головним для Вас має бути навчання.

5


Записатися на консультацію

Вибрати

   Останні новини    Всі новини

Літо разом з МОЦ «Фелісія». Мовні школи за кордоном

Бажаєш провести канікули з користю? До твоєї уваги мовні літні школи, які організовує Міжнародний освітній центр «Фелісія». Польща, Чехія, Словаччина,...

Освітні виставки-2019. Огляд пропозицій

Друзі! Ми повернулися з виставок «Освіта та кар’єра» та «Навчання за кордоном», які відбувалися у Києві. У заході брали участь...

Семінар «Алгоритм самостійного вступу до польського ВИШу. Крок за кроком»

Інформація для тих, хто бажає вступити до польського ВИШу самостійно!! До вашої уваги семінар та консультації «Алгоритм самостійного вступу до польського...

Університет економіки м. Бидгощ (WSG) дарує подарунки!

Приємна новина! 8 і 9 квітня відбудуться зустрічі з нашим партнером, представником Університету економіки (WSG, м. Бидгощ)! У тебе є...

Навчайтесь у Канаді разом з Міжнародним освітнім центром «Фелісія»!

Друзі! Ділимося з вами хорошою новиною - у нас з’явився новий освітній партнер з Канади - Confederation College. Навчальний заклад, який...

Рекрутація 2019/2020: акції, знижки, нові напрямки навчання від Collegium da Vinci, м. Познань (Польща)

Друзі! У польських ВИШах триває набір студентів і сьогодні ми Вас познайомимо із пропозиціями від Collegium da Vinci (Вища Школа...
Залишiть свій номер телефону та наш фахівець вам передзвонить!